Informacje

Koalicja Obywatelska z jednocyfrowym poparciem. Polska 2050 i Nowa Solidarność deklasują konkurenta

Fot. Twitter

Nowe badanie pokazuje, że nowe projekty opozycji stawiają byt Koalicji Obywatelskiej pod znakiem zapytania. Nowe ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni i Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego mają teoretycznie trzykrotnie większe poparcie od Koalicji Obywatelskiej.

Pracownia Social Changes zadała respondentom hipotetyczne pytanie: „Czy wyobraża sobie Pani/Pan, że w wyborach startują partie Polska 2025 Szymona Hołowni i Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego. Na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?”.

Wydał z 37 proc. poparciem Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu uplasował się projekt Polska 2050 Szymona Hołowni – 22 proc. oraz Nowa Solidarność, którą popiera 20 proc. ankietowanych.

Jedynie 7 proc. respondentów zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską oraz na Konfederację. Lewica i PSL znalazły się poniżej progu wyborczego. 

Sondaż zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, w dniach 28 – 31 sierpnia 2020 r., na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1078 Polaków.

Ponieważ jest to badanie internetowe, można sądzić, że wynik ten nie jest jednak miarodajny i różniłby się od wyników wywiadu telefonicznego. 

Źródło: RMF FM