Informacje

„Kochani! Jestem jeszcze bardzo słaby”. Relacja Giertycha na Twitterze

Roman Giertych Żródło: WikipediaCC By Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53946416

„Kochani! Jestem jeszcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuję wszystkim za słowa dobre” – napisał adwokat Roman Giertych na Twitterze. Adwokat trafił do jednego z warszawskich szpitali po tym, jak stracił przytomność w czasie przeszukania jego domu przez funkcjonariuszy CBA. Tymczasem sąd w Poznaniu nie aresztował Ryszarda Krauze i czterech innych podejrzanych.

Roman Giertych jest jednym z 12 zatrzymanych w czwartek podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Adwokat od czwartku przebywa w warszawskim szpitalu, po tym jak stracił przytomność w czasie przeszukania jego domu przez funkcjonariuszy CBA.

„Kochani! Jeste jezcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuje wszystkim za słowa dobre. Cieszę się, że już dziś sąd w apoznaniu ocenił zarzut, który mam razem z Sebastianem i Piotrkiem i uznał, że jest nawet nieuprawdopodobniony! I ich wypuscil! Jest Sąd w Poznaniu!!!” – brzmi pierwszy wpis Romana Giertycha po zatrzymaniu

Poznański sąd nie aresztował biznesmena Ryszarda Krauze i czterech innych podejrzanych w sprawie wyprowadzenia pieniędzy ze spółki Polnord. „Jestem wolny do dalszych zajęć” – powiedział w sobotę wieczorem biznesmen po wyjściu z gmachu sądu.

„Pomylono przychód ze stratą. Przyniosłem Polnordowi trzy razy bardzo dużo pieniędzy, możliwości zarobienia. A prokurator nie odczytał tego właściwie i pomyślał, że może coś uszczupliłem. Teraz się okazało, że sąd zrozumiał, no i w związku z tym jestem wolny do dalszych zajęć – powiedział Ryszard Krauze po wyjściu z Sądu Rejonowego Poznań” – Stare Miasto.

źródło: Twitter, polsatnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *