BógDuchowość

Kolejny cud eucharystyczny uznany przez Kościół!

Źródło: Pixaby

Cud eucharystyczny w meksykańskim mieście Tixtla wydarzył się 21 października 2006 r. w kościele parafialnym św. Marcina z Tours. Właśnie został zatwierdzony przez władze kościelne. 

W liście duszpasterskim ks. bp Alejo Zavala Castro napisał: „Jest to cudowny znak miłości Boga, który potwierdza rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii. Jako biskup diecezji rozpoznaję nadprzyrodzony charakter całego ciągu wydarzeń związanych z krwawiącą Hostią z Tixtli i stwierdzam, że mamy do czynienia z »Boskim znakiem«”.

W mieście odbywały się rekolekcje parafialne, podczas Mszy św., którą odprawiał ks. proboszcz Leopoldo Roque, ks. Raymundo i siostra zakonna pomagali mu rozdzielać Komunię św. W pewnym momencie siostra zauważyła, że Hostia, którą trzymała w swoich palcach, zaczęła obficie krwawić.

Proboszcz poinformował o tym fakcie ks. bpa ordynariusza, który po trzech latach podjął decyzję, aby naukowcy przeprowadzili szczegółowe badania. Zostały pobrane próbki z krwawiącej Hostii, aby móc poznać, jaka jest przyczyna i charakter tego zjawiska.

Badania trwały od października 2009 r. do października 2012 r. Naukowcy stwierdzili, że substancja pobrana z Hostii to prawdziwa ludzka krew. Dwa odrębne badania, wykazały, że krew wypłynęła z Hostii. 

Krew jest grupy AB, a więc taka sama jak na Całunie Turyńskim i taka sama jak w innych cudach eucharystycznych. Analiza mikroskopowa krwi przeprowadzona w 2010 r. wykazała, że w swej zewnętrznej warstwie jest ona skrzepnięta, natomiast w warstwach wewnętrznych pozostaje w stanie płynnym, co świadczy o tym, że Hostia wciąż krwawi.

W Hostii odkryto także tkankę mięśnia ludzkiego serca, która była żywa, o czym świadczyły nienaruszone białe i czerwone krwinki oraz aktywne makrofagi pochłaniające lipidy. Badania immunohistochemiczne wykazały, że znaleziona tkanka jest fragmentem mięśnia serca (myocardium) w stanie agonalnym.

Ks. bp Alejo Zavala Castro uznał, że nie można w naturalny sposób wyjaśnić tego, co się wydarzyło w Tixtli. Krwawienie Hostii oraz pojawienie się w niej żywej tkanki mięśnia ludzkiego serca było spowodowane nadzwyczajną ingerencją Pana Boga. Nie jest ono zjawiskiem paranormalnym, spowodowanym przez demoniczne moce. W Tixtli mamy do czynienia z cudem eucharystycznym podobnym do tych, które się wydarzyły w innych miejscach na Ziemi – orzekł Kościół. 

Źródło: milujciesie.pl