Informacje

Kolejny wypadek autobusu niemieckiej Arrivy w Warszawie

By Kleszczu - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4112135

W nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Elbląskiej doszło wypadku autobusu Arriva i samochodu osobowego skoda . – Kierowca został zabrany do szpitala, ale nic mu się nie stało. Wrócił na miejsce i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Nikt nie został poszkodowany – powiedział portalowi tvp.info podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

– Kierowca samochodu osobowego był wycinany za pomocą specjalistycznego sprzętu przez strażaków. Silnik samochodu wyleciał na odległości kilku metrów – powiedział podkom. Piotr Świstak. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki miał wymusić pierwszeństwo.

Autobusy Arrivy od soboty wróciły na warszawskie ulice. Przewozy zawieszono, kiedy dwaj kierowcy niemieckiej spółki świadczącej usługi dla warszawskiego ZTM, w krótkim czasie spowodowali dwa poważne wypadki. 25 czerwca jedna osoba zginęła, a dwadzieścia zostało rannych, w tym pięć ciężko, kiedy autobus miejski linii 186 spadł z wiaduktu trasy S8. 27-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Z kolei 7 lipca kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. 

Źródło: tvp.info