Informacje

Konferencja premiera. Mateusz Morawiecki otworzył szpital na Stadionie PGE Narodowym

Fot. KPRM

Nowe informacje przedstawił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zorganizowanej na Stadionie Narodowym, przekształcanym w tymczasowy szpital covidowy.

Epidemia koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem – zaczął premier. – Wiosną czuliśmy dyscyplinę i to pomogło ograniczyć rozprzestrzeniania się wirusa. Dziś, gdy zgonów jest nieporównywalnie więcej, tej dyscypliny nie przestrzegamy – dodał.

Morawiecki zauważył, że przyczyną są m.in. Strajki Kobiet za aborcją i to może być dodatkowy czynnik ryzyka. Premier zaapelował o rozsądek, gdyż bardzo łatwo przenosić zarażenia na innych. Widać to na Zachodzie, gdzie w wielu krajach jest już całkowity lockdown.

Premier zaapelował o ograniczenie kontaktów społecznych, aby nie trafiać do szpitali, takich jak na Stadionie Narodowym. Podobne placówki powstaną w każdym województwie – zapewnił szef rządu.

Minister Dworczyk z kolei ogłosił otwarcie szpitala na Stadionie Narodowym na 1200 łóżek, z czego 100 są to stanowiska intensywnej terapii. Szpital powstał w niespełna 2 tygodnie.