Świat

Kopanie grobów dla ofiar koronawirusa karą za nienoszenie maseczki

Maseczki. Obraz Markus Winkler z Pixabay

Przeciwnicy noszenia maseczek twierdzą, że Covid-19 to wymysł rządów i korporacji, które chcą zarobić na sprzedaży maseczek, respiratorów i szczepionek. Władze Indonezji znalazły sposób na koronasceptyków.

Władze indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia postanowiły walczyć z osobami nie noszącymi maseczek w niekonwencjonalny sposób. Za lekceważenie przepisów mieszkańcy byli delegowani do kopania grobów dla ofiar COVID-19. Szef dystryktu Cerme na Jawie s nakazał, by nieprzestrzegający przepisów pracowali na publicznym cmentarzu w wiosce Ngabetan.

Policja współpracuje z wojskiem i razem egzekwujemy nie tylko, by ludzie nie gromadzili się tłumnie w jakimś miejscu publicznym, ale również by nosili maseczki, które zasłaniają nos i usta. Kto tego nie rozumie, będzie karany pracami społecznymi. Takimi jak np. kopanie grobów na cmentarzach. – powiedział Nur Amin, szef miejscowej policji.

W Indonezji odnotowano dotychczas ponad 221 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło tam prawie 9 tys. osób.

Źródło: antyradio.pl