DzieciInformacje

Koronawirus. Gwałtowny wzrost zakażeń u dzieci! Jak sytuacja wygląda w Polsce?

fot. Pixabay

Amerykańska Akademia Pediatrii i Stowarzyszenie Szpitali Dziecięcych opublikowały niekojący raport. Wynika z niego, że w ciągu ostatnich czterech tygodni w USA nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem wśród dzieci. Przypadków jest nawet o 90 proc. więcej. Sprawdzamy jak sytuacja wygląda w Polsce.

Dr Sean O’Leary, wiceprzewodniczący Komitetu ds. Chorób Zakaźnych Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej podkreśla, że przypadki koronawirusa u dzieci należy traktować poważnie.

„Nie jest sprawiedliwe twierdzenie, że ten wirus jest całkowicie łagodny dla dzieci – powiedział O’Leary podczas wywiadu dla CNN. – W Stanach Zjednoczonych odnotowaliśmy już 90 zgonów dzieci w ciągu zaledwie kilku miesięcy” – dodał.

A jak sytuacja wygląda w Polsce? Dokładne liczby zakażeń wśród dzieci nie są znane, bo Ministerstwo Zdrowia nie wyodrębnia nieletnich w ogólnych statystykach. Według danych, które otrzymaliśmy z resortu, od początku rejestracji w marcu do 9 czerwca zgłoszono 2442 osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2 poniżej 18. roku życia.

źródło:wp.pl