Świat

Koronawirus stworzony w laboratorium! „Twierdzenie, że powstał na targu to zasłona dymna”. Chińska wirusolog ma na to dowody

Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay

Chińska wirusolog dr Li-Meng Yan oświadczyła, że koronawirus miał być stworzony przez badaczy w laboratorium w Wuhan. Zapewniła, że posiada odpowiednie dowody i je przedstawi. Kobieta z obawy o własne bezpieczeństwo uciekła do USA.

Yan oświadczyła w rozmowie z brytyjskim talk show „Loose Women”, że prowadziła badania nad Covid-19 już w ubiegłym roku.

Zapytana, skąd pochodzi wirus, który zabił ponad 900 tysięcy osób na świecie, odpowiedziała, że stworzono go w sekretnej lokalizacji. – Pochodzi z laboratorium w Wuhan, kontrolowanego przez chiński rząd – przekonywała podczas wideoczatu.

Dodała, że doniesienia o rzekomym pochodzeniu koronawirusa z bazaru w Wuhan nie są prawdziwe. – Twierdzenia, że powstał na targu mięsnym to tylko zasłona dymna. Ten wirus nie powstał w sposób naturalny – dowodziła. Dodała, że informacje o tym ma od miejscowych lekarzy.

Wirusolog już wcześniej oskarżała chińskie władze o kłamstwa na temat koronawirusa oraz próby ukrycia prawdy. Przekonywała, że jej zwierzchnik w grudniu ubiegłego roku zabronił jej ogłaszać, iż wirus ten może przenosić się z człowieka na człowieka.

W kwietniu kobieta uciekła do Hong Kongu, skąd udało jej się przedostać do Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie ma się ukrywać. Ogłosiła, że planuje opublikować naukowe dowody potwierdzające prawdziwe pochodzenie koronawirusa.

źródło:tvpinfo