InformacjePolska

Koronawirus w Polsce z nowym rekordem. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia

Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 38 721 osób, a zmarło 1 594 chorych. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 264 osób – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. W codziennym raporcie dodano, że z powodu Covid-19 zmarło 6 osób.

Do zgonów doszło m.in. we Wrocławiu, Raciborzu, Krakowie, Radomiu. Jeden z nowo odnotowanych zgonów potwierdzono w miejscowości Wschowa i jest to pierwsza ofiara śmiertelna nowego patogenu w województwie lubuskim. Było to ostatnie województwo, gdzie dotąd nie było zgonów związanych z Covid-19.

Resort podaje, że minionej doby odnotowano rekordowy przyrost ozdrowieńców. Ministerstwo Zdrowia w „codziennym raporcie o koronawirusie” poinformowało, że w ciągu doby wyzdrowiało 736 osób – to rekord.

W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 1 575 chorych. Pod respiratorem jest 73 pacjentów – dodaje resort. W komunikacie wskazano również, że kwarantanną objęto 87 698 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 9 684.