InformacjeKultura

Koronawirus w zespole „Mazowsze”. Zakażone aż 22 osoby!

By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30124715

22 chórzystów zespołu „Mazowsze” jest zakażonych koronawirusem. Ze względu na specyfikę pracy, podczas prób nie nosili oni maseczek. – Jednak nie zaraził się nikt, z kim chórzyści mieli kontakt w części wspólnej, w której maseczki obowiązują – powiedziała polsatnews.pl rzeczniczka zespołu, Katarzyna Pasieczna.

Z powodu pandemii koronawirusa zespół Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” od ponad pół roku nie koncertuje. Po zakończeniu okresu największych obostrzeń, artyści chóru, baletu i orkiestry wrócili jednak do pracy, by szlifować formę przed przyszłymi występami. W ostatnim czasie okazało się, że pośród chórzystów zdiagnozowane zostały przypadki zakażenia.

– U jednej z osób z chóru wystąpił jeden z objawów, utrata węchu. Zaniepokoiło to lekarza, którzy polecił wykonanie testu na obecność koronawirusa – powiedziała polsatnews.pl rzeczniczka zespołu, Katarzyna Pasieczna.

Jak dodała, wynik testu był pozytywny. Zdecydowano więc przetestować wszystkich artystów. Chórzystów jest ponad 40, są oni jednak podzieleni na dwie grupy. W grupach pracują także artyści baletu oraz orkiestry. W sumie w zespół liczy około 160 osób.

źródło:polsatnews