Informacje

Koronawirus zaatakował hierarchów i zakonników

Fot. Twitter, EpiskopatNews

Według informacji Brulion24.pl do zakażeń mogło dojść podczas niedawnego spotkania Episkopatu. Chorych może być kilku hierarchów.

Infekcję Covid-19 abpa Wiktora Skworca potwierdziła archidiecezja katowicka. “Zgodnie z komunikatem wikariusza generalnego bp. Marka Szkudły rozesłanym w dniu 10 października 2020 r. do parafii archidiecezji katowickiej, informujemy, że wśród chorych na Covid-19 jest także abp Wiktor Skworc” – czytamy w komunikacie Biura Prasowego.

Infekcję z powodu koronawirusa potwierdził u siebie także bp Roman Pindel, ordynariusz katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbywało się 5-6 października w Łodzi i w Pabianicach. „Mając na uwadze bardzo trudną sytuację epidemiologiczną w kraju, podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń” – oświadczyło biuro KEP.

Chorują także zakonnicy: paulini, dominikanie, kapucyni.

Na Jasnej Górze choruje 25 zakonników z Częstochowy. „Informujemy, iż w ostatnich dniach wykryto u 25 paulinów z Jasnej Góry Covid-19. Zostali oni odizolowani przez zakwaterowanie poza klasztorem i sanktuarium. Nie mieli kontaktu z wiernymi. Dwóch paulinów zostało hospitalizowanych” – podaje w oświadczeniu klasztor na Jasnej Górze. 

„W związku z przypadkami zakażenia wirusem Sars-CoV-2 w naszej wspólnocie, zdecydowaliśmy o zawieszeniu publicznego sprawowania wszystkich Mszy św., nabożeństw i sakramentu spowiedzi, a także działalności grup i duszpasterstw – do odwołania” – poinformowali krakowscy dominikanie.

Z kolei kapucyni zakazili się podczas kapituły generalnej zakonu.  „Odczuwam ból całego ciała, szczególnie pleców. Nie mam smaku. Mam silny kaszel i dreszcze. Nie mam problemów z oddychaniem” – powiedział Brulion24.pl jeden z chorujących braci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *