DuchowośćŚwiat

Koszmar życia w sekcie. Przemoc i gwałty codziennością. Uwaga na fałszywe kościoły!

Briell Decker zdołała uwolnić się od życia pełnego grozy i przemocy seksualnej. W wieku zaledwie 18 lat została żoną przywódcy kultu religijnego Warrena Jeffsa, który przez lata kontrolował jej życie.

Pani Decker i jej rodzina należeli do sekty nazwanej dla niepoznaki Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Sekta, jak opisuje charakteryzowała się skrajnym fundamentalizmem. To także jedna z największych organizacji w Stanach Zjednoczonych, której członkowie praktykują poligamię.

Na czele kultu stał Warren Jeffs. Mężczyzna można powiedzieć „posiadał” kilkadziesiąt kobiet, które zostały jego żonami. Kobiety były pod jego całkowitą kontrolą. Niektóre z nich zostawały żonami w wieku kilkunastu lat. Przez lata w posiadłości dochodziło do licznych gwałtów i przemocy. A biorąc pod uwagę wiek niektórych „żon” także do zachowań pedofilskich.

Briell Decker wyznała w rozmowie z brytyjskim „Mirrorem”, że miała 18 lat, kiedy jej ojciec zdecydował, że jest gotowa dołączyć do kultu Jeffsa jako jego 65. panna młoda. Jej starsza siostra Colleen była już jedną z jego żon, ale także była mężatką ojca przywódcy sekty, aż do jego śmierci w wieku 92 lat.

Kobieta wielokrotnie próbowała uciec z więzienia jakim była sekta. Za każdym razem jednak była odnajdowana przez członków zgromadzenia i ponownie więziona. Jej determinacja jednak się opłaciła. Za którymś razem otrzymała pomoc, po czym została zabrana do bezpiecznego domu setki kilometrów dalej. Zdecydowała, żeby pomagać innym ofiarom sekt. Zaczęła robić to z wielką determinacją.

Po kilku latach od ucieczki, zdołała przejąć dom, gdzie niegdyś była więziona. Przywódca kultu trafił do więzienia. Obecnie Decker prowadzi tam grupę wsparcia i pomocy dla ofiar przemocy. Grupa zapewnia zakwaterowanie, doradztwo, umiejętności zawodowe i pomoc dla dorosłych i dzieci, które opuściły „fałszywe kościoły”.

Żony Warrena Jeffsa, fot.GoSanAgelo.com

Warren Steed Jeffs – prezydent i prorok Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Poligamista, w 2002 roku po śmierci swojego ojca Rulona Jeffsa poślubił wszystkie jego żony w liczbie 75. Był jedną z 10 najbardziej poszukiwanych osób przez FBI

źródło:o2