Polska

„Kraków już nie leży na terenie Generalnej Guberni” Jan Duda odpowiada na „zaproszenie” posłów Bundestagu

By Kontrola - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63562737

Jan Duda, ojciec Prezydenta RP Andrzeja Dudy jest przewodniczącym sejmiku małopolskiego. Jest to jeden z samorządów, który przyjął uchwałę sprzeciwiającą się ideologii LGBT. Niemiecki konsul „zaprosił” Jana Dudę na spotkanie z dwoma zaniepokojonymi posłami Bundestagu. „Zaproszenie” wg. relacji Jana Dudy utrzymane było w dość bezczelnym tonie.

„Kraków już nie leży na terenie Generalnej Guberni, nie będę stawiał się na wezwanie konsula niemieckiego na spotkanie z dwoma posłami do Bundestagu na wyznaczony termin, takie spotkanie się uzgadnia z dużym wyprzedzeniem – powiedział na poniedziałkowym posiedzeniu sejmiku: – mówił Jan Duda podczas obrad sejmiku małopolskiego.

„Powiem krótko dostałem list, który wyglądał jakby pisał do mnie gubernator. W korespondencji otrzymałem dzień i godzinę spotkania, a przecież należało zapytać czy mam wtedy czas. Poza tym miałem wówczas zajęcia związane z moją funkcją i nie są to żadne wymówki. Jestem gotów do spotkania i rozmowy na różne tematy, ale taka forma, w której nawet nie podano nazwisk posłów Bundestagu była daleka od zasad normalnej dyplomacji”. – powiedział Wirtualnej Polsce Jan Duda

źródło:wp.pl,tysol