Informacje

Kryzys zażegnany. Kaczyński wchodzi do rządu!

Fot. Twitter

W środę późnym wieczorem w Warszawie zakończyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, na którym ustalono wstępne warunki porozumienia między Prawem i Sprawiedliwością a Solidarną Polska. 

Według przecieków – Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu. Obejmie stanowisko wicepremiera oraz funkcję szefa komitetu ds. bezpieczeństwa. Kaczyński będzie nadzorować: ministerstwo sprawiedliwości, ministerstwo obrony narodowej i ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Zbigniew Ziobro prawdopodobnie zachowa stanowisko.

TVP Info poinformowało, że po zakończeniu spotkania kierownictwa PiS rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała, że „piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji”. – Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna – zaznaczyła. 

Ze strony SP poseł Jan Kanthak poinformował z kolei, że Zbigniew Ziobro ma upoważnienie „do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy”.

Źródło: TVP Info, Radio Zet