InformacjePolska

Ks. Isakowicz-Zaleski nie wszedł do komisji ds. pedofilii. PiS pomoże Kościołowi w tuszowaniu problemu?

Źródło: Twitter

Znany z bezkompromisowych wypowiedzi kapłan nie będzie badał przypadków pedofilii wśród kleru. Jego kandydatura została odrzucona głosami prominentnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

„Sojusz ołtarza z tronem w pełnej kresie. Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka Prawo i Sprawiedliwość musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne. A dla władz tych niezależna i sprawnie działająca komisja państwowa ds. pedofilii to śmiertelne zagrożenie” – napisał ksiądz Isakowicz-Zaleski na Facebooku. 

Sugeruje tym samym, że partia rządząca będzie pomagała tuszować przypadki nadużyć seksualnych w Kościele. 

„Będzie tak jak w sprawie molestowań kleryków przez abp. Juliusza Petza w Archidiecezji Poznańskiej czy lustracji w Archidiecezji Krakowskiej – czyli „zamiatanie pod dywan” doprowadzone do perfekcji” – nie krył swego rozczarowania.

„Jeżeli mnie coś dziwi, to fakt, że znaczna część posłów PiS głosowała razem z posłami PO i Lewicy. Z tego wynika, że tzw. wojna kulturowa to kolejna ściema dla zamydlenia oczu maluczkim. Ale do czasu. Mane, tekel, fares” – dodał. 

Do komisji wybrano: kandydatkę zgłoszoną przez Krajową Radę Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym Barbarę Chrobak z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, Hannę Elżanowską – psychologa, psychoterapeutkę, seksuologa, wieloletniego pracownika Instytutu Psychologii KUL JP II oraz kandydata KP PiS, radcę prawnego Andrzeja Nowarskiego, który ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powstanie państwowej komisji do badania przypadków pedofilii wśród kleru w maju ubiegłego roku po premierze filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Komentujący w tym filmie Ks. Isakowicz-Zaleski, znający tę tematykę i bezkompromisowy w jej ocenie, wydawał się naturalnym kandydatem. 

Źródło: polsatnews.pl