Świat

Książę Harry i księżna Meghan złamali zasadę politycznej neutralności monarchii. Udzielili poparcia Bidenowi?

By Northern Ireland Office - Prince Harry and Ms Markel attend ‘Amazing The Space’ event., CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69336852

Książę Harry i księżna Meghan udzielając, nie wprost, poparcia Joe Bidenowi w wyborach prezydenckich w USA, złamali zasadę politycznej neutralności monarchii i mogą zaszkodzić specjalnym relacjom Wielkiej Brytanii z USA – ocenia w czwartek brytyjska prasa.

Opublikowane w środę przez parę książęcą przesłanie do Amerykanów, nagrane z ich domu w Kalifornii, w którym apelowali o udział w listopadowych wyborach prezydenckich, odnotowuje w czwartek na pierwszych stronach większość głównych brytyjskich dzienników – „The Times”, „Daily Telegraph”, „The Guardian”, „Daily Mail” i „Daily Express”.

„Co cztery lata słyszymy, że to są najważniejsze wybory w naszym życiu. Ale te naprawdę są” – powiedziała Meghan, zaś Harry dodał: „W czasie gdy zbliżamy się do listopada, ważne jest, byśmy odrzucili mowę nienawiści, dezinformację i negatywne nastawienie w sieci”. Słowa te zostały powszechnie odebrane jako atak na ubiegającego się o reelekcję prezydenta USA Donalda Trumpa, zwłaszcza że para książęca już w przeszłości negatywnie wypowiadała się na jego temat, choć do tej pory prywatnie.

źródło: polsatnews