Informacje

Lech Wałęsa prosi Europę i świat o interwencję w Polsce. „Byliśmy kiedyś jednym narodem. Potem pojawił się…PiS”

Lech Wałęsa Źródło: Wikipedia CC By Ralf Lotys (Sicherlich) - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7573589

Lech Wałęsa znów wzywa na pomoc Europę i Świat. Oskarżył też obecny rząd PiS o zdradę interesów Polski, nazywając decydentów „burzycielami ładu europejskiego”. Na swoim koncie na Facebooku zamieścił też mem z napisem „Byliśmy kiedyś jednym narodem. Potem pojawił się…PiS”.

„Ja Lech Wałęsa oskarżam obecnych decydentów w Polsce o zdradę interesów Polski . Wykorzystali demagogię , populizm , kłamstwa i pomówienia w momencie wielkich i trudnych reform , takimi argumentami przekonali zmęczone masy wygrywając wybory” – zaczyna swój wpis na Facebooku były prezydent.

Dalej pisze, że „ich decyzje doprowadziły do tragedii Smoleńskiej , ich decyzje skłóciły nas prawie z całym światem. Cały zwycięski dorobek Solidarności lat 80, uznanie i podziw świata roztrwonili .Ich metody , brak mądrych zdecydowanych bezkompromisowych działań oczyszczających w kościele „napuściły nas” na konflikt z Kościołem”.

Potem Lech Wałęsa nawołuje o pomoc ze świata i zewnętrzną interwencję w interesy Polski: ” Bardzo liczę na przyjaciół z Europy i Świata , że pomogą nam pozbyć się tych burzycieli ładu Europejskiego , demokratycznego opartego na wolnościowym demokratycznym trójpodziale władz . Europa , Unia Europejska musi być wreszcie zdecydowana i nie może pozwalać Polsce czy Węgrom na niszczenie Europejskiego dorobku” – kończy swój wpis były prezydent.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *