Informacje

Lempart w niemieckiej prasie nazywa polski rząd przestępczym. Ziemkiewicz: „Spod jakiego kamienia ta stwora wypełzła”

Marta Lempart SK Źródło: Facebook

Parę dni temu Marta Lempart udzieliła wywiadu “Die Zeit”. W rozmowie z niemieckim dziennikiem liderka Strajku Kobiet żali się, że dostaje codziennie około 300 gróźb. Dodaje, że przez fakt, iż upubliczniono jej adres zamieszkania, musiała się przeprowadzić, bo nie czuła się bezpiecznie. Jej zdaniem Unia Europejska powinna udzielić mocniejszego wsparcia protestującym Polkom. Lliderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zarzuciła też w niemieckiej prasie Jarosławowi Kaczyńskiemu, że zachęcał neofaszystów do przemocy.

„Dostaję dziennie około 300 gróźb – telefonicznych, w formie SMS-ów lub e-maila oraz listownie. Wyprowadziłam się ze swojego domu, ponieważ mój adres został opublikowany i nie byłam bezpieczna. Od dwóch tygodni nie byłam w swoim mieszkaniu” – powiedziała Marta Lempart w wywiadzie opublikowanym w środę wieczorem w internetowym wydaniu niemieckiego tygodnika „Die Zeit”. „Gwałtowne kontrreakcje pokazują, że postępuję słusznie. Stałam się tak jakby tematem tytułowym wszystkich mediów rządowych” – dodała.

Liderka strajku uważa, że czestnicy protestów opowiadają się za świecką Polską, a ich głównym wrogiem pozostaje rząd, a także policja i aparat ścigania, które „działają w interesie PiS, a nie w interesie państwa i obywatelek oraz obywateli”.

Kaczyński w minionych tygodniach celowo zachęcał neofaszystów do przemocy i wzywał ich do obrony Polski. To nie jest jednak nasza walka. Zamiast kontrdemonstracji zorganizowaliśmy (11.11.2020) ośmiogodzinny event online” – powiedziała.

Zdaniem Marty Lempart, Unia Europejska i kraje członkowskie Wspólnoty powinny zainteresować się protestami w Polsce, ponieważ ich uczestnicy „walczą o europejskie prawa podstawowe”. „Politycy UE rozmawiają z naszym represyjnym, kłamliwym, przestępczym rządem, zamiast posłuchać obywatelek i obywateli. W Parlamencie Europejskim odzywają się pojedyncze pozytywne głosy, lecz dzieje się zbyt mało, a jeśli, to za późno” – oceniła krytycznie Marta Lempart.

Wypowiedzi Lempart dla „Die Zeit” skomentował publicysta Rafał Ziemkiewicz, który napisał na swoim Twitterze :”Obrzydliwa hipokrytka, która sama podawała w sieci prywatne adresy i wzywała do atakowania w domu np prof Pawłowicz – teraz wypłakuje się Niemcom, że boi się mieszkać… Spod jakiego kamienia ta stwora wypełzła?”

Źródło: dw.com, Twitter