InformacjeŚwiat

Lewandowski bez Złotej Piłki. Gala odwołana! Przypadek?

By Светлана Бекетова - soccer.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71214770

W 2020 roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki! Tym samym ucieka wyjątkowa szansa na to trofeum Robertowi Lewandowskiemu, który był jednym z faworytów. „France Football” wydał oficjalny komunikat.

Gala Złotej Piłki po raz pierwszy w historii została odwołana! Jej pierwsza edycja miała miejsce w 1956 roku. Organizatorzy wydali komunikat, w którym poinformowali, dlaczego podjęli taką decyzję. Oto argumenty: „Nie można było zachować sprawiedliwości w przypadku tego honorowego tytułu, w szczególności na poziomie statystycznym, a także przygotowań, ponieważ wszyscy aspirujący do tej nagrody nie mogli rywalizować na równych, uczciwych zasadach, na co wpływ miało przerwanie sezonów wywołanym pandemią koronawirusa”.

„Nie chcieliśmy umieszczać na liście nagród niezatartej gwiazdki, takiej jak „trofeum zdobyte w wyjątkowych okolicznościach z powodu kryzysu spowodowanego przez Covid-19”.

„Wielu z naszych 220 jurorów (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) rozsianych po całym świecie, nie mogło obserwować i śledzić dokonań piłkarzy z powodu sytuacji kryzysowej, a także innych priorytetów”. 

źródło:sport.pl