GospodarkaInformacje

Lewandowski buduje restauracje za 71 mln złotych. 41 mln dołożyło państwo

fot. Arch. Pracownia Architektoniczna www.chiliart.pl

Inwestorami są cztery firmy. Kapitan reprezentacji Polski ma udziały w jednej z nich. 

Cała inwestycja ma kosztować ponad 71 milionów złotych, ale została dofinansowana kwotą prawie 41 mln złotych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Robert Lewandowski jest udziałowcem firmy Nowe Mazury 8, która jest współinwestorem projektu.

Projekt jest realizowany w Giżycku. W ekskluzywnej restauracji „Wodny świat”, która powstaje na wodzie, będzie można zjeść świeże ryby. 

Władze Giżycka są zachwycone i liczą na turystów. Wokół powstaną pomosty do cumowania łodzi, a chętni będą mogli podziwiać kunszt kucharzy. Jak informuje burmistrz Giżycka, w wyniku inwestycji powstanie 30 nowych miejsc pracy.

Platforma na wodzie zostanie zbudowana do końca roku. Do końca budowy będzie zamknięte giżyckie molo i część plaży. Niedaleko, we wsi Stanclewo, swoją posiadłość mają Robert i Anna Lewandowscy. 

To nie pierwsza inwestycja kulinarna znanego piłkarza. Lewandowski wraz ze wspólnikami – Jerzym Krzanowskim, współwłaścicielem Grupy Nowy Styl oraz Jackiem Trybuchowskim, byłym członekiem zarządu AmRest – otworzą także restaurację w Browarach Warszawskich.

Źródło: sport.pl