Gospodarka

Lewandowski pozwany o 39 mln zł i oskarżany o niepłacenie podatków. Piłkarz zaprzecza

Fot. Twitter

Cezary Kucharski, były manager Roberta Lewandowskiego, złożył zawiadomienie do urzędu skarbowego, w którym zarzuca polskiemu piłkarzowi unikanie płacenia podatków. Sprawę opisuje niemiecki „Der Spiegel”.

Manager domaga się w związku z tym od firmy Lewandowskiego – RL Management – odszkodowania w wysokości 9 mln euro, czyli ok. 39 mln złotych.

„Der Spiegel”, pisze, że istnieją wątpliwości m.in. co do pożyczki udzielonej przez RL Management Annie Lewandowskiej na kwotę 2,5 mln euro, czyli ok. 11 mln zł. Gazeta sugeruje ponadto, że pieniądze, które powinny trafiać na konta firmowe Lewandowskiego, szły na jego prywatne wydatki.

Robert Lewandowski wszystkiemu zaprzecza i wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie:

„Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie. 

Ponieważ pan Cezary Kucharski poinformował, że skierował sprawę do sądu, uprzejmie informujemy, że wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd. 

W tym miejscu warto ponownie przypomnieć, że „Der Spiegel” w ramach opisu sprawy przesłał nam informację, że pozew został złożony, co według naszej wiedzy nie jest prawdą.

Jeśli jednak jest założona sprawa sądowa, to wszelką dokumentację przekażemy do sądu. Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji”.

Źródło: Business Insider