Polska

LGBT zamiast “Bóg, Honor, Ojczyzna” – zdewastowano patriotyczny mural

zdewastowany mural w Przecławiu, Żródło: Facebook

Nieznani sprawcy zniszczyli patriotyczny mural w Przecławiu w woj. zachodniopomorskim wykonany przez lokalną młodzież, sfinansowany z pieniędzy zebranych przez Fundację Polskich Wartości i gminę Kołbaskowo.Słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” zamazano na muralu literami „L, G, B, T”. Mural powstał za społeczne pieniądze 3 lata temu. Wandali szuka policja.

Był to kolejny mural na Przecławiu wykonany przed tzw. młodzież trudną, która teraz przekształciła się w tak bardzo wartościowych ludzi. Część z nich trafiła do Wojska Polskiego i broni naszych granic i nas. Ale widocznie nie jest to doceniane, że można trudniejszych ludzi wyciągnąć, podać im rękę i zrobić z nich porządnych obywateli. Lepiej być teraz nijakim, nietolerancyjnym, mówiącym, że się jest tolerancyjnym – powiedział Polskiemu Radiu Szczecin Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości.

Twórcy muralu namalowali na postawionym wcześniej murze hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Walka, wiara, miłość”, godła Rzeczypospolitej Polskiej (według wzoru sprzed 1927 r.) i gminy Kołbaskowo, na terenie której leży Przecław, portrety Jana III Sobieskiego i Józefa Piłsudskiego oraz wielkie hasło „POLSKA”.

Hasła (z wyjątkiem słowa „Polska”) i portrety zostały zamazane, a na słowach „Bóg, Honor, Ojczyzna” wandale namalowali litery „L, G, B, T”.

– Brak słów, ja nie wyobrażam sobie jak można takie coś niszczyć. Cóż, odmalujemy na pewno jeszcze raz. Nie poddamy się za każdym razem – zadeklarował w rozmowie z TVP3 Szczecin współautor muralu, Konrad Cebula.

– Teraz niektórzy mogą się obudzić i zobaczą, co to znaczy tolerancja w wykonaniu tych ludzi, którzy ciągle niosą na sztandarach napis tolerancja, miłość, wolność, demokracja. Zobaczą, co to jest z ich strony, jak oni nie potrafią szanować niczego i nikogo, bo najbardziej na muralu przeszkadzał im Piłsudski, Sobieski i “Bóg, Honor, Ojczyzna – powiedział Woźniak.

Źródło: tvp.info, polskieradio24.pl