InformacjeŚwiat

Liverpool mistrzem Anglii. Juergen Klopp rozpłakał się podczas wywiadu. Drużyna na taki sukces czekała od 30 lat

Obraz Kelvin Stuttard z Pixabay

Liverpool zagwarantował sobie tytuł dzięki przegranej drugiego w tabeli Manchesteru City, który w czwartek wieczorem uległ na wyjeździe Chelsea Londyn. W tym momencie piłkarze Kloppa mają aż o 23 punkty więcej niż popularni Obywatele, a do końca sezonu pozostało tylko siedem kolejek, co oznacza, że ekipa Pepa Guardioli nie ma już nawet matematycznych szans, aby odebrać Liverpoolowi mistrzostwo Anglii.

Juergen Klopp i jego podopieczni mecz City – Chelsea oglądali w hotelu. Po ostatnim gwizdku sędziego w swoim gronie zaczęli świętować. Szkoleniowiec zaś udzielał kolejnych wywiadów. Wielkich emocji Niemiec nie ukrywał w rozmowie dla „SkySports”. – Mój cały sztab nie może być już bardziej dumny z tego, co z całym zespołem osiągnęliśmy. To była ekscytująca przygoda od pierwszej kolejki. Ten tytuł to najlepsza rzecz, jaką mogłem sobie wyobrazić. Napisaliśmy własną historię – cieszył się Klopp. 

W trakcie wywiadu Klopp nie potrafił ukryć coraz większego wzruszenia.  – To tak wielki moment dla nas, że jestem całkowicie przytłoczony. Nie spodziewałem się że tak będzie. Przepraszam panowie, wszystkiego najlepszego – powiedział ze łzami w oczach i… zakończył wywiad. 

Żródło: sportowefakty.wp.pl