Kultura

Rezygnacje z Netfliksa po emisji kontrowersyjnego filmu „Cuties” („Gwiazdeczki”)

"Gwiazdeczki" Źródło: Twitter

Udostępniony przez Netfliksa film „Cuties” („Gwiazdeczki”) spotkał się z falą krytyki ze strony wielu widzów zarzucających serwisowi i filmowi propagowanie pedofilii. W efekcie w USA pięciokrotnie wzrosła liczba użytkowników Netfliksa rezygnujących z subskrypcji – informuje portal wirtualnemdia.pl.

Film „Cuties” (w polskiej wersji „Gwiazdeczki”) jest francuską produkcją zrealizowaną na zamówienie Netfliksa. Reżyserką obrazu jest Maïmouna Doucouré, film opowiada o historii nieletnich dziewczynek, które szukając swojej szansy w show biznesie dołączają do bardzo wyzwolonej i frywolnej grupy tanecznej, ucząc się seksownych tanecznych póz, które są zarezerwowane dla dorosłych kobiet. Na ekranie pojawiają się w skąpych strojach.

Film pojawił się w ofercie Netfliksa w wielu krajach na świecie, można go obejrzeć także w Polsce. W założeniach obraz miał być krytyką trendu prowadzącego do seksualizacji dzieci, jednak sposób w jaki to zsotało pokazane, wywołał spore kontrowersje. Wielu widzów uważa, że film tak naprawdę w zakamuflowany sposób propaguje pedofilię i zachęca do niej. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy m.in. z hashtagiem #CancelNetflix.

W internecie pojawił się także list otwarty skierowany do Netfliksa z żądaniem usunięcia „Gwiazdeczek” z biblioteki serwisu. Podpisało się pod nim ponad 656 tys. internautów.

Nic więc dziwnego, że Netflix traci widzów. Według danych firmy analitycznej Antenna w krótkim czasie liczba użytkowników rezygnujących z abonamentu na tej platformie w USA wzrosła pięciokrotnie.

Źródło: Antenna

Źródło: wirtualnemedia.pl