Polska

Łukasz Szumowski ma Covid-19 i trafił do szpitala

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Źródło: Wikipedia

„Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni był fałszywie dodatni” – powiedział były minister zdrowia. 

Łukasz Szumowski trafił z koronawirusem do szpitala. – Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był (…) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza – powiedział były szef MZ,  potwierdzając tym samym wątpliwości wielu Polaków, co do jakości przeprowadzanych testów. 

Informacje o zakażeniu byłego szefa resortu zdrowia potwierdziła jego żona, a także wiceminister Waldemar Kraska. Szumowski leży pod tlenem, ale oddycha samodzielnie. Ma objawy choroby. Były szef MZ prawdopodobnie przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych I Administracji w Warszawie.

Według nieoficjalnych informacji Łukasz Szumowski zakaził się od córki, która z kolei na COVID-19 zachorowała, będąc w szkole. Koronawirusa ma mieć też żona byłego ministra.

Sprawa jest bulwersująca tym bardziej, że w czasie, gdy Szumowski miał po raz pierwszy potwierdzony dodatni wynik testu, pod koniec września, kolejnego dnia był widziany na zakupach. Wówczas twierdził, że „miał Covid, ale jest już zdrowy” a jego kwarantanna się skończyła. 

Źródło: wp.pl, onet.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *