Świat

Macron wprowadza godzinę policyjną we Francji!

fot. Pixabay

Od godz. 21 do 6 zostanie wprowadzona godzina policyjna w niektórych miastach – zapowiedział prezydent Emmanuel Macron w specjalnym wywiadzie udzielonym dwóm największym francuskim telewizjom. Na razie przez cztery tygodnie, ale rząd chciałby wydłużyć ten czas na półtora miesiąca, czyli do grudnia. Do tego potrzebna jest jednak zgoda parlamentu.

Jak powiedział, godzina policyjna zacznie obowiązywać od najbliższej soboty 17 października. Chodzi o region paryski (Ile-de-France), a także osiem dużych miast – Lille, Rouen, Saint-Etienne, Tuluza, Lyon, Grenoble, Aix-Marsylia i Montpellier. Po 21 będzie można przemieszczać się w tych miejscach jedynie do pracy oraz w nagłych przypadkach.

„Naszym celem jest ograniczenie kontaktów prywatnych, one są w tej sytuacji najgroźniejsze, bo następuje pewnego rodzaju rozluźnienie” – mówił Macron. Komunikacja publiczna będzie jednak działać normalnie.

Jak stwierdził, godzina policyjna to środek, który jest „istotny” w nowej strategii walki z koronawirusem. Jednocześnie zapowiedział, że grzywna za złamanie zakazu wyniesie 135 euro.

źródło: interia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *