Świat

Makabra! Właściciele psów muszą je oddać restauracjom na mięso. Głód w Korei Północnej

Obraz Ilona Krijgsman z Pixabay

Koreańczycy zmuszani są do oddawania restauracjom psów na mięso. Wszystko przez poważne braki żywności. Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un chce w ten sposób, zdaniem ekspertów, złagodzić niezadowolenie społecznego wynikające z tragicznej sytuacji gospodarczej. Odbieranie psów właścicielom ma też „ochronić kraj przed kapitalistyczną dekadencją”.

W Korei Północnej psy domowe posiadają głównie elity i bogatsi mieszkańcy stolicy Pjongjangu. Przez władze postrzegani są jako symbol kapitalistycznej „dekadencji”, podczas gdy zwykli ludzie hodują świnie i inne zwierzęta. 

Dlatego w lipcu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wydał zakaz posiadania zwierząt domowych, potępiając to jako „nurt skażony ideologią burżuazyjną” – donosi południowokoreański dziennik „Chosun Ilbo”, powołując się na własne źródła.

„Władze ustaliły gospodarstwa domowe, w których trzymane są psy i nakazały ich oddanie, w przeciwnym razie konfiskują je siłą” – informuje źródło dziennika. 

Część psów miała trafić do ogrodów zoologicznych, ale większość została sprzedawana restauracjom z psim mięsem. Jedzenie psiego mięsa jest popularne w Chinach i na Półwyspie Koreańskim, chociaż jego spożycie w Korei Południowej w ostatnich latach zdecydowanie spada.

źródło:polsatnews