Polska

„Mamy do czynienia z eskalacją pandemii”, która zmienia realia działań. Czy ta wypowiedź ministra oznacza kolejny lockdown?

By Horenst2 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67788383

„Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. W najbliższym czasie należy spodziewać się nawet powyżej 2 tys. nowych przypadków koronawirusa dziennie” – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dane resortu z czwartku mówią o 1967 nowych przypadkach zakażenia. To największy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń to 93 481 osób, z których 2543 zmarły.

„Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. Dzisiejsza liczba nowych dziennych zakażeń przekroczyła 1900. To jest kolejny rekord. Należy się spodziewać, że w kolejnych dniach ta tendencja będzie się utrzymywała” – powiedział szef resortu zdrowia.

„Z naszych prognoz, które cały czas monitorujemy w Ministerstwie Zdrowia, wynika, że w najbliższym czasie – mówię o okresie dwóch tygodni – ta liczba będzie utrzymywała się w przedziale, w okolicach 1500, nawet powyżej 2000 zachorowań dziennie” – dodał.

Zaznaczył, że dynamika eskalacji pandemii zmienia realia działań. Czy to oznacza kolejny lockdown? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Na pewno pojawią się nowe obostrzenia.