InformacjePolska

Marsz dla Życia i Rodziny już 20.09 w Warszawie

grafika @DolnyMokotow, Twitter

„Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają, że Marsz jest odpowiedzią na nasilające się ataki aktywistów LGBT.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się 20 września o godz. 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Uczestnicy przejdą pod kościół pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Podczas marszu planowana jest m.in. kwesta na potrzeby Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

– Jako Centrum Życia i Rodziny zauważamy wiele obszarów, w których ideolodzy LGBT chcą docierać do najmłodszych i promować wśród nich postawy i poglądy sprzeczne z prawem naturalnym i chrześcijańskim modelem wartości – powiedział KAI Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, organizatorów wydarzenia. – Przeniknięcie „antywartości” promowanych przez lewicowych ideologów może oznaczać rozpad rodziny, problemy z jej założeniem, a także rezygnację z posiadania dzieci. Świadomi tych zagrożeń jako strona społeczna reagujemy już teraz, nim będzie za późno – dodaje.

Organizatorzy podkreślają, że Marsz dla Życia i Rodziny ma na celu ukazanie, że każdemu człowiekowi należy się szacunek, ale jednocześnie każdy jest zobowiązany do przestrzegania prawa. Nie można dopuścić do sytuacji, w której w państwie demokratycznym większość boi się mniejszości i ulega jej nieracjonalnym postulatom. To nawiązanie do ostatnich wydarzeń związanych z agresją bojówek LGBT.

– Podczas Marszu dla Życia i Rodziny będziemy domagać się od władz wprowadzenia odpowiednich rozwiązań prawnych mających na celu zaostrzenie kar za profanacje miejsc kultu religijnego, obrazę uczuć religijnych, a także niszczenie symboli narodowych, nawiązujących do historii naszej Ojczyzny – mówi Paweł Ozdoba.

Źródlo: ekai.pl