Świat

Masturbacja zamiast zbliżeń intymnych! A jeżeli już ktoś musi, to bez całowania i w maseczce podczas seksu. Oficjalne zalecenia

Obraz Jeyaratnam Caniceus z Pixabay

„Aktywność seksualna o najniższym ryzyku podczas epidemii, to taka z udziałem wyłącznie samego siebie ” – to oficjalne stanowisko kanadyjskiej urządniczki ds. zdrowia publicznego. Jeżeli zaś ktoś nie lubi „seksu wyłącznie z udziałem samego siebie” to powinien zakładać maseczkę podczas zbliżenia.

„Unikaj całowania i zakładaj maskę podczas seksu, aby uchronić się przed zakażeniem koronawirusem” – zaleciła dr Theresa Tam, kanadyjska urzędnik ds. zdrowia publicznego. Lekarka wyjaśniała Kanadyjczykom, co robić, by zminimalizować ryzyko zarażenia się i rozprzestrzeniania wirusa. – „Aktywność seksualna o najniższym ryzyku podczas epidemii, to taka z udziałem wyłącznie samego siebie” – dodała.

Dr Theresa Tam przyznała w wydanym w środę oświadczeniu, że istnieje bardzo mała szansa na zakażenie koronawirusem poprzez z nasienie lub płyn pochwowy, ale „aktywność seksualna z nowym partnerem zwiększa ryzyko zarażenia się wirusem, zwłaszcza podczas całowania”.

źródło:polsatnews