Moto

Masz dwa auta w rodzinie? Zapłacisz nawet 1200 złotych. „Wyborcza” pisze o „urealnieniu opłat” za parkowanie

Obraz Florian Pircher z Pixabay

„Epokowa zmiana w płatnym parkowaniu. Będzie drożej i nawet 1200 zł za drugie auto w rodzinie” – zawiadamia „Gazeta Wyborcza” uznając jednocześnie, że 30-procentowe podwyżki to „urealnienie opłat”.

„Szykują się duże zmiany w strefie płatnego parkowania. Rada Warszawy ma urealnić opłaty, wydłużyć godziny obowiązywania strefy w ciągu dnia i wprowadzić wysoką opłatę za kolejny samochód pod tym samym adresem” – informuje stołeczna Gazeta Wyborcza.

Z kolei Onet dodaje, że planowane są „wzrost opłat za postój auta o około 30 proc., wydłużenie czasu obowiązywania strefy do godz. 20, abonamenty tylko dla osób płacących podatki w stolicy” To główne punkty projektu zmian w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie, przygotowanego przez stołeczny Ratusz. Zostanie on przedstawiony radnym na najbliższej sesji. Jeżeli ci go zaakceptują, zmiany wejdą w życie już w styczniu przyszłego roku.

Sprawę komentuje na Twitterze m.in. Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i warszawski radny PiS. „Kolejne podwyżki Trzaskowskiego w Warszawie stołeczna Gazeta Wyborcza nazywa „urealnieniem opłat”. Urocze”.

źródło:GW, Onet, Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *