Informacje

Setki śniętych ryb w Wiśle? (film) Mazurek do Trzaskowskiego: „Mineralna, tylko lekko fekaliowana”

Źródło: Twitter

Kanał TVP Info zaprezentował brzeg Wisły w Łomiankach pod Warszawą, na którym widać setki śniętych ryb i śmierdzącą zawiesinę.

Tymczasem Beata Mazurek, posłanka do Parlamentu Europejskiego i rzecznik prasowy PiS postanowiła na Twitterze komentować informacje zamieszczane przez rzeczniczkę prasową warszawskiego ratusza Karolinę Gałecką.

W niedzielę, po tym, jak Gałecka zamieściła na Twitterze film z miejsca zrzutu ścieków do Wisły z komentarzem o ich ozonowaniu i mechanicznym czyszczeniu, Beata Mazurek zachęciła prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego i jego rzeczniczkę do skosztowania „normalnie mineralnej, lekko fekaliowanej” wody z miejsca zrzutu nieczystości do Wisły.

Kilka godzin później Mazurek zamieściła film, który według jego autorki przedstawia śnięte ryby na brzegu Wisły. Ma to być wynik wylewu nieczystości z oczyszczalni Czajka do królowej polskich rzek. Rzeczniczka pis opatrzyła film komentarzem : „Pani rzecznik Gałecka, proszę obejrzeć razem z Trzaskowskim, bo na TVN-ie tego nie zobaczycie.Tak wygląda efekt zrzutu ścieków do Wisły. Chce pani jeszcze coś powiedzieć o ozonowaniu i czyszczeniu mechanicznym?”.

W związku z awarią układu przesyłowego oczyszczalni ścieków Czajka, od tygodnia trwa awaryjny zrzut ścieków do Wisły. Władze stolicy przekonują, że nieczystości są ozonowane i czyszczone mechanicznie, a kranówka w Warszawie nadaje się do picia. Ujęcia wody pitnej znajdują się bowiem powyżej miejsca zrzutu.

Tymczasem wg. Wód Polskich Wisła nadal jest zanieczyszczona, a na odcinku od 551 do 588 km. pojawiły się zastoiska ścieków.

Źródło: Twitter