Polska

Miller nie pojawi się na zaprzysiężeniu Dudy, a Kwaśniewski tak. Czy to oznacza, że „szorstka przyjaźń” w obozie postkomuny trwa?

By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29244973

Spośród trzech prezydentów z fotografii tylko jeden potrafi wznieść się ponad polityczne podziały. To może nieco niektórych zdziwić. Ale jest nim Aleksander Kwaśniewski. Wałęsa i Komorowski nie będą brali udziału w uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy.

Już 6 sierpnia na sali plenarnej posiedzeń Sejmu zbierze się Zgromadzenie Narodowe, by odebrać przysięgę od prezydenta Andrzeja Dudy.

Kolejnym nieobecnym na uroczystości ma być były premier Leszek Miller . Oświadczył, że nie pojawi się na tym wydarzeniu. „Andrzej Duda przyłożył rękę do niszczenia demokracji i trójpodziału władz. Włodzimierz Czarzasty mówi, że się tam pojawi, bo nie będzie polemizował z 10 milionami wyborców pana Dudy. Ja będę polemizował” – napisał polityk na Facebooku.

Włodzimierz Czarzasty w programie Wirtualnej Polski zapowiedział, że pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. – Wybieram się, tak jak wybiera się klub Lewicy i prezydent Aleksander Kwaśniewski. Nie wiem jednak, czy w związku z tym, że codziennie coraz więcej ludzi choruje, nie zostaną przez panią Witek wprowadzone jakieś ograniczenia, które też bym zrozumiał – podkreślił jeden z liderów Lewicy.

Zaproszenie na uroczystość otrzymał były szef MSZ Radosław Sikorski, ale także nie przyjdzie na uroczystość. W budynku Sejmu nie pojawią się także byli prezydenci Lech Wałęsa oraz Bronisław Komorowski.

źródło: FB, Twitter, wp.pl