InformacjePolska

Miłoszewski: Noście k…. te maseczki. Pogrzeb Jerzego Pilcha ogniskiem koronawirusa?

Zygmunt Miłoszewski, Źródło: Wikipedia

Według informacji, które trafiają do mediów, osoby które uczestniczyły w pogrzebie Jerzego Pilcha obejmowane są kwarantanną. WP.pl twierdzi, że wśród uczestników są zdiagnozowane osoby z koronawirusem.

Informacje przeniosły się do mediów dzięki pisarzowi Zygmuntowi Miłoszewskiemu, który był obecny na pogrzebie i napisał na swoim profilu na Facebooku: „Dowiedziałem się, że osoba, z którą spędziłem w niedzielę kilka godzin na sympatycznej rozmowie w zamkniętym pomieszczeniu (Kumpel Wirusolog: idealne warunki transmisji) i która była obecna na pogrzebie Jerzego Pilcha – które to wydarzenie okazało się być w ramach ostatniego żartu Wielkiego Złośliwca ogniskiem pandemii – jest chora na Covid-19”.

Jak donosi Wirtualna Polska, po pogrzebie Jerzego Pilcha (4 czerwca 2020 roku) do Sanepidu zgłasza się coraz więcej osób, które mają niepokojące objawy. Według informacji portalu u piciu osób stwierdzono zakażenie koronawirusem, choć Sanepid ma potwierdzać tylko jeden przypadek. Różnice w liczbach wynikają z tego, że część osób testy zrobiło na własną rękę.

Miłoszewski przekazał też dwukrotnie prośbę, o rozpowszechnienie której poprosił go lekarz wirusolog: „Noście k…a te maseczki”

Źródło: wp.pl, Facebook