Informacje

Minister Szumowski: Pięć ofiar wypadku autobusu jest w stanie ciężkim

wypadek w Warszawie, Źródło: YouTube

– Część osób poszkodowanych w wypadku autobusu w Warszawie już dotarła do SOR-ów stołecznych szpitali, jest im w tej chwili udzielana pomoc; pięć osób jest w stanie ciężkim – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Z dotychczasowych informacji podanych przez stołeczny ratusz wynika, że około 20 osób zostało poszkodowanych, jest jedna ofiara śmiertelna.

– Osoby zostały zlokalizowane i przeprowadzono triaż. Określone są szybkie dostępy dla osób w ciężkim stanie. Pozostałe sukcesywnie będą przewożone do szpitala bielańskiego, dzieci zostały przewiezione do szpitala pediatrycznego na Trojdena, do szpitala bródnowskiego, szpitala na Lindleya, szpitala na Banacha, te wszystkie szpitale są w gotowości i czekają na pacjentów – mówił Szumowski.

– Mamy informacje o dwóch osobach, które są nieletnie, jedna z tych pacjentek już jest w tej chwili na SOR-ze w szpitali na Trojdena, jest jej udzielana pomoc – dodał Szumowski.

Minister podkreślił, że jest w stałym kontakcie z dyrektorami szpitali, do których trafiają poszkodowani. Zapowiedział, że wszyscy będą jak najszybciej objęci opieką medyczną. Zapewnił, że rodziny poszkodowanych będą również objęte opieką psychologiczną.

Źródło: tvp.info