PolskaZdrowie

Minister Szumowski ujawnił przyczynę wzrostu zachorowań na Covid-19. Wiemy, czy dzieci wrócą do szkoły

Fot. Pixabay

Prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, na antenie Polskiego Radia wskazywał odniósł się do dynamicznego przyrostu nowych przypadków.

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych rekordowych liczbach nowych zakażeń koronawirusem. Minister zdrowa na antenie Polskiego Radia wskazywał na przyczyny takiego stanu rzeczy.

Liczba zakażeń jest efektem rozluźnienia w społeczeństwie oraz mamy kilka ognisk z imprez rodzinnych, duże ogniska w kopalniach, zakładach pracy – mówił minister. – Poziom transmisji poziomej koronawirusa nie jest na szczęście duży, ale zależy on od tego, czy będziemy zachowywać się rozsądnie, czy będziemy nosili maseczki. W tym tygodniu policja jak i służby sanitarne będą wykonywać kontrole w sklepach i sprawdzać, czy personel i klienci noszą maseczki – dodał. 

Minister pytany o rosnącą w Polsce liczbę nowych zakażeń koronawirusem i przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zapowiedział propozycje wprowadzenia przepisów, które dawałyby możliwość samodzielne podejmowania decyzji o powrocie uczniów do szkół przez samorządy. 

Pytany, czy według jego obecnej oceny, drugi dzień września powinien być pierwszym dniem normalnej nauki w szkołach, Łukasz Szumowski odpowiedział, że tak. 

Źródło: TV Republika