Informacje

Mniej nowych zakażeń, mniej wykonywanych testów

Koronawirus, Pixabay

Lekarze wystawiają mniejszą liczbę skierowań na testy na koronawirusa. Jest coraz mniej osób zgłaszających do lekarza się z infekcjami, tym samym mniej jest osób kierowanych na testy.- mówi rzecznk Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz – Trafność diagnoz, z których wynikają skierowania na testy jest duża stąd 60% pozytywnych wyników.

Andrusiewicz zaprzeczył jakoby szpital na Stadionie Narodowym, zarabiał czy dostawał większe kwoty niż inne szpitale imienne. Szpitale tymczasowe otrzymują środki, wśród których są również dodatki dla personelu medycznego, za gotowość opieki nad pacjentami Covidowymi.

Ministerstwo przygotowuje się logistycznie do przyjęcia do Polski szczepionek. Szczepionka będzie ogólnie dostępna. Trwają prace nad systemem chłodniczym do przechowywania sczepionki.-powiedział Andrusiewicz na dzisiejszej konferencji.

Minister Dworczyk podczas rozmowy w RMF FM był pytany o spadającą liczbę wykonywanych testów na obecność koronawirusa. Jak wskazał, według jego wiedzy w ciągu ostatniego tygodnia liczba wykonywanych testów zmniejszyła się o ok. 5 proc. Przekonywał jednocześnie, że w tej kwestii nie ma „centralnych decyzji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *