Informacje

Morawiecki apeluje, by nie brać udziału w Marszu Niepodległości

Mateusz Morawiecki Źródło: Twitter/Kancelaria Premiera

– Bardzo proszę i apeluję o powstrzymanie się od tych marszów w tym roku. W przyszłym mam nadzieję koronawirusa już nie będzie i bardzo chętnie wtedy razem pójdę z innymi w Marszu Niepodległości, jak zrobiłem to w roku 2018 – powiedział wczoraj wieczorem podczas sesji Q&A na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

 – Nasze zalecenie jest jednakowe dla wszystkich: przepisy obowiązują wszystkich i dlatego bardzo proszę i apeluję o powstrzymanie się od tych marszów w tym roku – dodał premier.

Morawiecki wybiegł także myślą w nidaleka przyszłosc. Przed nami przecież święta Bożego Narodzenia a potem Sylwester i Nowy rok. Zdaniem szefa rządu w tym roku “lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra”. Zapytany, czy rząd “zabierze nam kolejne święta”, odpowiedział: – Ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy robić to zabieranie świąt. Ale proszę popatrzeć na to z takiej perspektywy: Covid zabiera życie ludziom, starszym głównie, rodzicom, dziadkom. Trzeba o nich zadbać.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie zamierza rezygnować z tradycyjnego przemarszu przez stolicę w Dniu Niepodległości. – Będziemy zachęcać do uczestnictwa w maseczkach i stosowania się do obowiązujących obostrzeń – powiedział kilka dni temu Robert Bąkiewicz.

Źródło: Facebook, dzienniknarodowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *