Informacje

Morawiecki ma „100 procent wsparcia” od Schetyny. Co się stało?

By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47199562

– Ważne, żeby Unia Europejska, struktury europejskie mówiły polskim głosem, tak jak w sprawach kiedyś Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, partnerstwa wschodniego. Uważam, że dużą rolę może odegrać premier Morawiecki w tej kwestii przy tej aktywności – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” Grzegorz Schetyna, były lider PO.

– Ważne, żeby Unia Europejska, struktury europejskie mówiły polskim głosem, tak jak w sprawach kiedyś Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, partnerstwa wschodniego. Uważam, że dużą rolę może odegrać premier Morawiecki w tej kwestii, przy tej aktywności – powiedział Schetyna i dodał, że premier ma 100 proc. wsparcie.

– Tutaj nie ma alternatywy. Tylko mocne zaangażowanie polityki europejskiej może wesprzeć Białorusinów, może wymusić na Łukaszence odejście od metody drastycznych, agresywnych, brutalnych interwencji, które widzieliśmy. Wszystkim na tym nam zależy – powiedział. 

Schetyna stwierdził, że Polska powinna być „zaangażowana w pierwszej linii”. – Nie czekać i obserwować, mrowić, że Białorusini muszą te sprawy rozwiązać miedzy sobą, bo tam jest łamana demokracja, jest łamane prawo, zostały sfałszowane wybory – powiedział. – Dzisiaj im większy wpływ na politykę europejską i europejskie stanowcze „nie” ze strony Polski, tym lepiej dla nas w przyszłości, w budowaniu relacji z Białorusią – dodał. 

źródło:polsatnews