Informacje

Mucha: „Rafał Trzaskowski unika debaty, czuje się niezręcznie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi”

Rafał Trzaskowski, Wikipedia

Rafał Trzaskowski unika debaty z prezydentem, To sytuacja oczywista. Wczoraj mieliśmy komunikat ze sztabu Trzaskowskiego, że nie stawi się na debacie w Końskich. Gdyby podjął to wyzwanie, to mielibyśmy dziś wieczorem ważną debatę z udziałem dwóch kandydatów na urząd prezydenta RP – mówił w Kwadransie Politycznym TVP wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Atutem prezydenta Andrzeja Dudy jest swoboda rozmowy, a kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski unika debaty, czuje się niezręcznie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi – ocenił zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.

Według Muchy „była to celowa decyzja polityczna” sztabu wyborczego kandydata KO, podyktowana obawą przed bezpośrednią dyskusją z mieszkańcami i konfrontacją z prezydentem Dudą, „który nie boi się debat”. Wiceszef Kancelarii Prezydenta dodał, że udział w programie telewizyjnym przed pierwszą turą, w którym uczestniczyło 10 kontrkandydatów, był dla Dudy „bardzo trudną sytuacją”. Zaznaczył, że „Końskie to nie wybór pana prezydenta, tylko Telewizji Polskiej”.

Debata z udziałem Trzaskowskiego, która ma się odbyć w poniedziałek wieczorem w Lesznie, to według Muchy „happening polityczny, który ma ratować twarz Rafała Trzaskowskiego”. Jego zdaniem kontrkandydat, który nie bałby się Polaków, nie bałby się otwartej dyskusji, powiedziałby: tak, przyjmuję wyzwanie, biorą udział w debacie; nie stawiałby warunków nie do spełnienia co do miejsca i mediów.

Źródło: tvp.info