HistoriaŚwiat

Murzyni byli w Ameryce przed Kolumbem i po­mo­gli budować pira­mi­dy Aztekom. Pirami­da­lne bzdury czarno­skó­rej laureatki Pulitzera

By Nieznany - Extract of Codex Magliabechiano (cf. FAMSI (Foundation for the Advancement of Mesoamerican Studies, Inc.), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7828418

Amerykański portal „Breitbart” opisał poglądy głoszone przez jedną z najbardziej znanych czarnoskórych reporterek w USA, laureatkę prestiżowej nagrody Pulitzera przyznawanej dziennikarzom. Ta za młodu głosiła, że… murzyni byli w Ameryce przed Kolumbem, w harmonii żyli z Indianami, zbudowali piramidy Aztekom, a dziś głosi, w nagradzanych artykułach, że amerykańska wojna o niepodległość z Brytyjczykami miała na celu niedopuszczenie do zniesienia niewolnictwa w USA. Nikole Hannah-Jones to czarnoskóra publicystka z „The New York Times”, która w swoim artykule z 1995 roku (opublikowanym w studenckim piśmie „Notre Dame”) określała w duchu czarnego rasizmu białych ludzi mianem „krwiopijców” i „barbarzyńskich diabłów”.

Czarnoskóra przyszła sławna dziennikarka głosiła w swoim rasistowskim artykule, że „biała rasa jest największym mordercą, gwałcicielem, grabieżcą i złodziejem współczesnego świata”. Zdaniem młodej czarnej publicystki Krzysztof Kolumb był takim samym zbrodniarzem jak Adolf Hitler. O tym, jak murzyni piszą na nowo historię i jak ta nowa afro-historia jest absurdalna, niech świadczy stwierdzenie młodej dziennikarki, że „Afrykanie byli w Ameryce na długo przed Kolumbem lub innymi Europejczykami”.

– Różnica polega na tym, że Afrykanie mieli przyzwoitość i szacunek dla ludzkiego życia, aby uczyć się od Indian i handlować z nimi technologią. Piramidy Azteków i wielkie kamienne głowy Olmeków są trwałymi pomnikami przyjaźni tych dwóch narodów – przekonywała. Potem jednak przybyli biali i zdaniem czarnej dziennikarki zniewolili murzynów i Indian.

W swoim artykule młoda czarnoskóra dziennikarka twierdziła, że współcześnie biali „potomkowie tych dzikich ludzi pompują narkotyki i broń do społeczności czarnych, pakują czarnych w nędzę wyodrębnionych miejskich gett i nadal pozostają krwiopijcami w naszej społeczności”. Biali mają też zdaniem czarnoskórej dziennikarki odczuwać potrzebę „ciągłego udowadniania swojej wyższości”, bo są upośledzeni i są ”barbarzyńskimi diabłami”.

zobacz także

Jak informuje amerykański prawicowy portal, „na początku tego roku Hannah-Jones została uhonorowana nagrodą Pulitzera za pracę nad ”Projektem 1619”, serią artykułów rewidujących znaczną część amerykańskiej historii na temat niewolnictwa. Esej, który zapoczątkował tę serię i przyniósł jej Pulitzer, fałszywie twierdził, że „jednym z głównych powodów, dla których koloniści zdecydowali się ogłosić swoją niezależność od Wielkiej Brytanii, było to, że chcieli chronić instytucję niewolnictwa”. Kłamstwa te pojawiły się w opublikowanym artykule, pomimo że czarnoskóra historyk Leslie Harris, sprawdzając zgodność z faktami artykułu przed publikacją, zwróciła uwagę, że to bzdura.

Hannah-Jones znana jest z rozpowszechniania kłamliwych spiskowych teorii w mediach społecznościowych, których celem jest nakręcanie spirali agresji ze strony czarnych rasistów z BLM terroryzujących amerykańskie miasta.

źródło:breitbart.com, prawy.pl