InformacjeŚwiat

Muzułmanie, którzy pobili i ogolili córkę, bo spotykała się z chrześcijaninem, zostaną wydaleni z Francji.

fot. Pixabay

Historia zgorszyła opinię publiczną nad Sekwaną. Rodzice, wujek i ciotka bośniackiej nastolatki muzułmańskiej, która brutalnie ją pobiła i ogoliła w Besançon, ponieważ spotykała się z chrześcijaninem serbskiego pochodzenia, zostaną wydaleni z kraju – zapewnił francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.

„Jak tylko zakończy się postępowanie sądowe, zostaną oni przewiezieni na granicę, ponieważ nie mają nic wspólnego z naszą ziemią” – napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych. 

Kara dotknie czterech oskarżonych: rodziców 17-letniej dziewczynki, jej wujka i ciotki. Obecnie znajdują się oni pod nadzorem sądowym sądu karnego w Besançon za „przemoc wobec nieletniego w obecności innych nieletnich”. Zostali aresztowani, zaalarmowani przez chłopaka nastolatki, zaraz po pobiciu jej i obcięciu włosów. Nastolatka odniosła poważne obrażenia – miała złamane żebra. 

Rodzice nie zaakceptowali faktu, że ich córka zdecydowała się poślubić swojego chłopaka, chrześcijanina i Serba, mieszkającego w tym samym budynku w Besançon.

Rodzina przybyła z Bośni i Hercegowiny w 2017 roku. Nie otrzymała prawa do azylu w grudniu 2019 roku i została zobowiązana do opuszczenia terytorium Francji. Rodzice pięciorga dzieci złożyli następnie wniosek o dobrowolny powrót, ale procedura zatrzymała się w martwym punkcie wraz z epidemią koronawirusa i zamknięciem granic Bośni i Hercegowiny. 

Z kolei wujek i ciocia, którzy przybyli do Francji w 2016 r., korzystają ze statusu uchodźcy, który jednak może im zostać odebrany, biorąc pod uwagę czyn, do którego się dopuścili. 

Źródło: https://www.cnews.fr/france/2020-08-23/la-famille-bosniaque-qui-tondu-une-adolescente-sera-expulsee-annonce-gerald