Informacje

Nadzwyczajna kasta po raz kolejny łagodzi wyrok dla gwałcicieli

fot. Pixabay

Zamiast gwałtu „wykorzystanie bezradności” pobitej i zgwałconej kobiety, która przeszła dwie operacje. 

Skandaliczny wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Zmniejszył on kary o połowę dwóm mężczyznom, oskarżonym o brutalne pobicie, nieudzielenie pomocy, poważne uszkodzenie ciała, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zgwałcenie 35-letniej kobiety.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego 2018 roku w Poznaniu. 35-latka spotkała swoją koleżankę. Ta zaproponowała, by poszli do mieszkania jednego z jej kolegów na zakrapianą imprezę. Ofiara została w nim na noc. 

Następnego dnia ofiara została pobita przez czterech mężczyzn, znajomych właściciela,  a następnie zgwałcona przez dwóch z nich. Dopiero kolejnego dnia kobieta została zabrana do szpitala dwie operacje. Do końca życia będzie wymagała całodobowej opieki.

To nie wzruszyło sędziów. Sąd Apelacyjny w Poznaniu uznał on, że  oskarżeni Paweł G. i Bartłomiej J. nie dopuścili się gwałtu, lecz wykorzystali bezradność 35-latki uprawiając z nią seks.

Ponadto sąd znacząco złagodził kary skazując ich jedynie na pięć lat więzienia (wcześniej obaj usłyszeli wyroki 10 i pół roku więzienia).

Źródło: Polska The Timesa