Gospodarka

Nagrody ARP dla absolwentów uczelni zawodowych

Cezariusz Lesisz, prezes ARP Mat. pras

Podczas zorganizowanej 4 listopada przez Agencję Rozwoju Przemysłu konferencji „Kadry Przyszłości – Kadry dla Przemysłu” ogłoszono wyniki II edycji konkursu o Nagrodę Prezesa ARP na najlepszą pracę magisterską, licencjacką i inżynierską.

Nagrodzono najlepsze prace dotyczące technologii zaawansowanego przemysłu, otoczenia okołobiznesowego, zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków oraz  informatyki. Konkurs skierowany był do absolwentów wyższych szkół zawodowych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych KREPUZ.

– Zgłoszono w tym roku prace 37 osób z 14 uczelni wyższych. To ponad dwa razy więcej niż  rok temu. Nagrodziliśmy 12 studentów i 12 ich promotorów. Prace, które do nas dotarły są wyjątkowo ciekawe, zawierają pogłębione analizy, a nawet autorskie badania – powiedział Cezariusz Lesisz, prezes ARP.

W kategorii prac licencjackich wyróżnienie otrzymał Daniel Miazek z Uczelni Państwowej Stefana Batorego w Skierniewicach. Trzecie miejsce zdobyła Emilia Rechul z Uczelni Państwowej w Zamościu. Drugie miejsce Agata Gidzińska z Uczelni Państwowej im. Stefana Batorego w Skierniewicach zaś pierwsze miejsce Krzysztof Zawadzki z PUZ we Włocławku za pracę pt. „Inwestycje alternatywne w wino i whisky”.

Od lewej: Marcin Piasecki, u góry Krzysztof Zawadzki, dr Leszek Czaplewski

Za najlepszą pracę inżynierską wyróżnienie otrzymali Aleksandra Styl z PWSZ w Raciborzu oraz Bartosz Piotrowski z PWSZ w Głogowie i Bartosz Józef Siłakowicz z PWSZ w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsca zdobyli Kamil Zając ze PWSZ w Raciborzu oraz Arkadiusz Bryska i Karol Starzewski z PWSZ w Gnieźnie. Drugie miejsce zajął Mariusz Kościelny z PWSZ w Nysie zaś pierwsze Oskar Stypulski z PUZ we Włocławku.

Od lewej:  Marcin Pasecki, u góry Oskar Stypulski, dr inż. Marcin Krupski

Wśród autorów prac magisterskich wyróżnienie otrzymał Emil Borkowski z PWSIP w Łomży.  Nagrodę za drugie miejsce przyznano Łukaszowi Żbikowskiemu z MUP w Płocku. Pierwsze miejsce zdobył Andrzej Borek z PWSZ im. St.Wojciechowskiego w Kaliszu.

Od lewej: Marcin Piasecki, u góry Andrzej Borek, dr inż Bogdan Derbiszewski.

Wszyscy laureaci i ich promotorzy otrzymają dyplomy oraz nagrody. Za pierwsze miejsce nagroda w każdej kategorii wynosiła 4 tys. zł, za drugie miejsce 2,5 tys. zł. Laureaci wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe.

AMC

Artykuł powstał we współpracy z ARP S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *