Informacje

Nawałnice nad Polską! W Warszawie drzewo przygniotło kobietę

Obraz Hans Braxmeier z Pixabay

Do godziny 15 w środę Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju prawie 600 interwencji, w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych – przekazał w środę PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

– Na warszawskim Ursynowie przy ul. Zamiany drzewo przewróciło się na kobietę uniemożliwiając jej wydostanie się spod gałęzi – poinformował polsatnews.pl asp. sztab. Łukasz Płaskociński. Jak dodał, działania straży polegały na obcięciu gałęzi i wydostaniu poszkodowanej. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala.

Rzecznik komendanta głównego PSP poinformował, że strażacy w całym kraju w środę do godziny 15 odnotowali 585 interwencji w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych. „Najwięcej w woj. łódzkim (209), woj. wielkopolskim (124) i woj. dolnośląskim (93)” – powiedział Batorski. Wskazał, że najwięcej interwencji dotyczy usuwanie wiatrołomów oraz udrażniania przepustów na drogach oraz udrażniania szlaków komunikacyjnych. „Na tę chwilę nie mamy osób poszkodowanych w tych zdarzeniach” – podkreślił.

źródło:polsatnews