Polska

„Nekrologi” Andrzeja Dudy w Warszawie. Wyjątkowo perfidna walka polityczna.

Źródło


W Warszawie pojawiły się „nekrologi” Andrzeja Dudy. Na tle jednego z takich plakatów sfotografowano uśmiechniętego posła Koalicji Obywatelskiej Waldemar Sługocki.

Na plakacie można przeczytać: „Z żalem zawiadamiamy, po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda – poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi. Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli. Pogrążona w żalu Nietykalna Kasta »Lepszego Sortu«”.

Oliwy do ognia dodało zdjęcie zamieszczone na Twitterze przez jednego z internautów. Przedstawia ono post, który zamieścić miał poseł KO Waldemar Sługocki. Polityk pozuje obok wywieszonego „nekrologu”. „Taka sytuacja dziś w Warszawie. No cóż, wszystko ma swój początek, ale ma też swój koniec” – napisał polityk.

Do wszystkiego odniósł się także warszawski ratusz. Rzeczniczka Karolina Gałecka poinformowała, że „nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób”. Miasto ma usunąć nielegalne plakaty. Do całej sprawy nie odniósł się jednak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

źródło: Twitter