Świat

Netflix odpowiada na krytykę i odwraca kota ogonem. „Cuties” to społeczny komentarz przeciw seksualizacji dzieci”?

fot. Twitter - Netflix, screen z trailera


Netflix broni „Cuties” filmu oskarżonego o seksualizację dzieci, nazywając go „potężną historią”. Film, skupia się na grupie 11-letnich dziewcząt, które tworzą twerkingową grupę taneczną. (Twerk to taniec polegający na rytmicznym potrząsaniu pośladkami).

Przypomnijmy, film wywołuje również kontrowersje wśród polskich użytkowników serwisu steramingowego. „Zrezygnowałem ze subskrypcji. Już dawno miałem dość produkcji, w których pojawiający się homoseksualiści są zazwyczaj puszczalskimi zdzirami, parzącymi się każdy z każdym jak żaby w bajorze. Pedofilski film – od lat 18 o 11-letnich dziewczynkach – to moja górna granica” – to tylko jedna z opinii o filmie Netflixa.

Jak twierdzi amerykańska platforma serialowo-filmowa „Cuties” to społeczny komentarz przeciwko seksualizacji małych dzieci. Tak czytamy w oświadczeniu Netflixa. „To wielokrotnie nagradzany film i mocna opowieść o presji, jaką młode dziewczyny napotykają w mediach społecznościowych i ogólnie o społeczeństwie dorastającym. Zachęcamy każdego, komu zależy na tych ważnych kwestiach, do obejrzenia filmu”.

Netflix wcześniej przeprosił po tym jak plakat do francuskiego filmu pokazał nieletnią obsadę pozującą seksualnie. Teraz ponownie pojawiła się krytyka filmu, którego premiera odbyła się w Sundance.

W sprawę angażują się także amerykańscy politycy. Senator Josh Hawley odpowiedział na oświadczenie Netflixa, sugerując, że być może nadszedł czas, aby operator przesyłania strumieniowego wideo zeznawał przed Senatem USA. „Może Netflix chciałby porozmawiać o tym przed Kongresem” – czytamy na jego Twitterze

źródło: Daily Wire, Twitter