InformacjePolska

Nie będzie dziś debaty TVN, Onet i WP. Prezydent Andrzej Duda pojawi się w innej telewizji

Andrzej Duda, fot. Twitter

To już niemal pewne – przed drugą turą wyborów prezydenckich kandydaci zmierzą się tylko w jednej debacie. Po tym, jak sztab Andrzeja Dudy odmówił udziału prezydenta w starciu zaplanowanym na dziś przez TVN, wydarzenie odwołano.

– Na czwartek pan prezydent ma zaplanowane cztery duże spotkanie, ma też zaplanowany wywiad na żywo w innej telewizji i nie weźmie udziału w debacie. Zgodziliśmy się na debatę zorganizowaną przez TVP, w poniedziałek – zapowiadał Adam Bielan, którego słowa cytuje „Rzeczpospolita”. Jak się okazało, wspomniany zaplanowany wywiad będzie emitowany w Polsacie, a prezydent pojawi się w programie „Gość Wydarzeń” o godz. 19:25. Przypomnijmy, Polsat również zabiegał o organizację debaty, która miała zostać przeprowadzona przy udziale kilku stacji.

Debata organizowana przez TVN, TVN24, Onet i WP miała odbyć się 2 lipca o godz. 19:25. Rafał Trzaskowski od razu potwierdził udział w wydarzeniu, ale udział prezydenta Dudy od początku był wątpliwy i włodarze TVN byli tego świadomi. Prezydent W środę 30 czerwca napisał na Twitterze: „Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media”.

Źródło: rp.pl, Twitter