InformacjePolska

Nie chcieli jej zbadać bo Covid-19? Kolejna młoda osoba zmarła nieprzyjęta przez szpital Ostrzeszowie

Fot. Pixabay

Krzyczała z bólu, ale dwukrotnie odesłano ją ze szpitala w Ostrzeszowie. Kiedy 35-letnia Agnieszka w końcu trafiła na odział intensywnej opieki było już za późno. Kobieta zmarła.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler przekazał, że rodzina 35-latki poinformowała prokuraturę w Ostrzeszowie o śmierci kobiety, która nastąpiła w ostrzeszowskim szpitalu w sobotę nad ranem – informuje Polsat News. 

Z informacji podanych przez siostrę zmarłej wynika, że do szpitala w Ostrzeszowie kobiety przyjeżdżały dwukrotnie w piątek i za każdym razem 35-latka otrzymywała receptę z lekami przeciwbólowymi bez badania jej. Za trzecim razem wezwano pogotowie do domu, zabrano ją na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie zmarła.

Agnieszka miała 35 lat. Osierociła troje małych dzieci: 4-letnią Elenkę, 6-letnią Zuzię i 9-letniego Daniela. 

To nie pierwsza śmierć młodej kobiety w tym szpitalu. Na początku sierpnia do placówki medycznej trafiła 28-letnia ciężarna kobieta z silnymi objawami duszności. Przyjęto ja na oddział ginekologiczny, gdzie jej stan ulegał pogorszeniu. Kobieta zamarła podczas transportu do szpitala w Ostrowie Wlkp.

– W tej chwili ta sprawa jest w prokuraturze i musimy czekać na to, co orzeknie prokurator. Tam jest sporo faktów, nawet takich, które nie ujrzały światła dziennego, a to wymaga rzetelnej oceny przez osoby kompetentne – powiedział starosta ostrzeszowski Lech Janicki.

Źródło: Polsat News