InformacjePolska

Nie wierzysz w „koronaświrusa”? Ta praca jest dla ciebie!

fot. Pixabay

Pandemia to wymysł dla mięczaków? Nie ma koronaświrusa? To zwykła grypa? Przyjedź i przekonaj się sam. Jeśli się nie boisz, pomóż blisko 100 zakażonym w Nowym Sączu. 

Agnieszka Gil apeluje, aby to, czy boimy się czy nie zweryfikować w praktyce. Wystarczy przyjechać i pracować jako wolontariusz w DPS. Może bez zabezpieczeń i „kagańca”?

„Wolontariusze potrzebni od zaraz. Prosimy o pomoc! Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma… nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu.

Osoby, które się zgłoszą i będą mieć kontakt z chorymi bez noszenia środków ochronnych muszą mieć świadomość, że po pierwszym spotkaniu same zostaną skierowane na kwarantannę” – napisała na Facebooku. 

Nowy Sącz to czerwona strefa. Kolejne ognisko koronawirusa wykryto w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej. Jak powiedziała portalowi sądeczanin.info Luiza Piątkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, sytuacja jest bardzo poważna.

Liczba osób z potwierdzonym wynikiem to szesnastu pracowników DPS i siedemdziesięcioro mieszkańców. Zakażeni mieszkańcy zostali odseparowani od osób zdrowych i poddani izolacji w jednym z budynków. Część osób z pozytywnym wynikiem objętych jest izolacją domową.

Miasto poszukuje osób, które zechcą pomóc chorym. Apel, którego fragment publikujemy, został skierowany do specyficznej grupy osób, kontestujących istnienie koronawirusa.

Źródło: Antyradio